katarina-laubega.pl

Sprawnie działająca klimatyzacja jest w stanie obniżyć temperaturę w mieszkaniu, sklepie lub biurze. Nowoczesne urządzenia posiadają także funkcję, która pozwala im nagrzewać pomieszczenie zimą. Wykorzystywanie klimatyzacji w wielu miejscach stało się standardem. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy klimatyzacja jest prawidłowo zainstalowana.

Jak zamontować klimatyzację?

montaż klimatyzacji w KrakowieWarto pamiętać, że jedynie fachowiec posiadający odpowiednie Świadectwo Kwalifikacji może zajmować się montażem klimatyzacji, ponieważ instalacja zawiera substancje potencjalnie szkodliwe dla środowiska. Pierwszym krokiem podczas montażu klimatyzacji musi być wybór miejsca na urządzenie. Dotyczy to jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej. W przypadku większych instalacji jednostka chłodząca może być połączona z pomieszczeniami za pomocą specjalnych kanałów. Umieszczenie klimatyzatora wpływa na równomierność dystrybucji chłodnego powietrza w pomieszczeniu. Należy też zwrócić uwagę na łatwy dostęp do urządzenia, co przyda się podczas przyszłych prac serwisowych i naprawczych. Procedurę montażu zaczyna się od zamontowania jednostki wewnętrznej.

montowanie klimy Najpierw fachowcy montują stelaż naścienny, a następnie wykonują otwory pod przewody elektryczne i freonowe. Jednostki połączone są ze sobą za pomocą kabli oraz rur do odprowadzania skroplin. Profesjonalny montaż klimatyzacji w Krakowie to koszt od 1000 do 1500 złotych. Podczas przygotowywania otworów pod przewody powinno się zwrócić uwagę na to, żeby pozostawały one niewidoczne podczas codziennej eksploatacji. Urządzenie powinno być umieszczone nie bliżej niż 20 centymetrów od sufitu. Po bokach urządzenia wewnętrznego zaleca się zachowanie przynajmniej 30-centymetrowego odstępu od mebli i innych urządzeń. Po zawieszeniu urządzenia wewnętrznego trzeba podłączyć je do instalacji elektrycznej oraz freonowej. Następnym krokiem jest montaż jednostki zewnętrznej, która znajduje się na elewacji budynku, balkonie lub dachu. Jej położenie jest ważne i powinno zapewniać łatwy dostęp podczas serwisowania.

Urządzenie zewnętrzne należy umieścić w odległości przynajmniej kilku centymetrów od ściany budynku. Konieczne jest także zamontowanie odpowiedniej półki – mogą być to pręty umieszczone głęboko w ścianie. Jednostka zewnętrzna powinna znajdować się daleko od okien i balkonów, ponieważ jej praca może być uciążliwa dla sąsiadów. Ostatnim etapem montażu jest podłączenie odpływu skroplin i połączenie ze sobą jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Po zakończeniu montażu wskazane jest przeprowadzenie próby szczelności.