Jak powinno się montować panele fotowoltaiczne?

Od pewnego czasu widać stale rosnąca popularność paneli fotowoltaicznych. Coraz częściej stosowane są one nie tylko do zaopatrywania w energię elektryczną domów prywatnych, ale także i firm. Aby tak jednak było, należy pamiętać o konieczności ich właściwego zamontowania. Obecnie firm, które zajmują się montażem takich paneli, jest bardzo dużo.

Dokładny montaż paneli fotowoltaicznych

panele fotowoltaiczneKluczowe jest, aby wiedzieć, że właśnie sposób montażu ma największy wpływ na to jak działają panele fotowoltaiczne w Koszalinie. Bardzo ważne jest, aby zamontować takie panele zawsze od południowej strony. Tylko w takim wypadku udaje się sprawić, że panele są odpowiednio nasłonecznione przez większą część doby, nawet w miesiącach zimowych. Jednocześnie, niezwykle istotne jest odpowiednie nachylenie takich właśnie paneli. W większości wypadków, panele takie powinny być nachylone pod kątem 40 stopni. Oczywiście, zazwyczaj wybieraną lokalizacją do zamontowania takich właśnie paneli, jest dach budynku. To właśnie na nim, mogą one być odpowiednio nasłonecznione, nawet w trakcie raczej pochmurnej pogody. Należy jednak pamiętać o pewnych kwestiach, związanych z montażem takich paneli.

 

fotowoltaikaDach powinien być na tyle rozległy, aby panele nie wystawały nawet o milimetr poza dach. Jest to bardzo ważne, biorąc pod uwagę odpowiednie zabezpieczenie całej instalacji fotowoltaicznej przed silnymi porywami wiatru. W przypadku, gdy nie udaje się tego uzyskać, panele powinny być zamontowane na ziemi, na specjalnie wzniesionej podkonstrukcji. Tutaj należy pamiętać o tym, że nieco trudniejsze może być unikniecie zacieniania paneli słonecznych, które może być dla nich niezwykle niekorzystne. Wynika to nie tylko ze zmniejszonej wydajności działania takich paneli. Może to powodować w wielu sytuacjach, że panele te będą zbyt silnie się nagrzewać, co może doprowadzić do ich poważnego uszkodzenia. Aby uzyskać deklarowany czas bezproblemowego korzystania z instalacji fotowoltaicznych, bardzo ważne jest zlecenie jej założenia profesjonalistom, którzy mają w tej kwestii odpowiednio duże doświadczenie.

Instalacje fotowoltaiczne wraz z biegiem czasu cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ma na to wpływ fakt, że dzięki nim możliwe jest znaczne ograniczenie kosztów utrzymania gospodarstwa domowego, bądź też firmę. Aby jednak było to możliwe, należy pamiętać o konieczności prawidłowego montażu takiej instalacji. W szczególności chodzi tutaj o prawidłowy montaż samych paneli słonecznych, które powinny być odpowiednio nasłonecznione przez większą część dnia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.suneffect.pl!