Jak powinno się montować elewacje wentylowane?

Od pewnego czasu widać dynamiczny wzrost popularność tak zwanych elewacji wentylowanych. Są to elewacje, dzięki którym możliwe jest uzyskanie bardzo dobrej izolacji budynku, przed wszelkimi, niekorzystnymi dla niego czynnikami. Aby jednak można było to w praktyce osiągnąć, bardzo ważne jest ich prawidłowe zamontowanie. Bardzo ważne dla prawidłowego montażu wszelkich elewacji wentylowanych, w tym również dla montażu płyt kompozytowych HPL, okazuje się być zastosowanie odpowiedniej podkonstrukcji.

Montowanie elewacji wentylowych przez specjalistę

elewacjeJej wykonanie, jest jednym z pierwszych zadań, które należy wykonać licząc na prawidłowe funkcjonujące elewacje wentylowane – montaż i sprzedaż takich elewacji jest obecnie prowadzona przez szereg różnego rodzaju firm. Podkonstrukcja o której wcześniej wspomniano jest przede wszystkim istotna, biorąc pod uwagę konieczność zachowania właściwego odstępu, pomiędzy materiałem izolacyjnym, a pomiędzy tym izolacyjnym. Pomiędzy tymi dwoma warstwami, znajdować się powinno powietrze, bardzo ważne biorąc pod uwagę odpowiednie odprowadzenie ciepła, oraz chroniące przed bezpośrednią stycznością ścian budynku z powietrzem mroźnym. Pozostawanie takiej wolnej przestrzeni, która powinna mieć najlepiej około 20 mm szerokości, jest również bardzo istotne dla zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza ścian budynku.

 

elewacje wentyloweDzięki temu, jest z nich na bieżąco odprowadza wilgoć, a budynek nie jest zagrożony przez rozwój grzyba czy też pleśni, na jego ścianach. Warto pamiętać o tym, że w przypadku wszelkiego rodzaju problemów z montażem takich elewacji, zawsze można skorzystać z profesjonalnego doradztwa, oraz pomocy przy montażu. Dzięki temu, możliwe jest uniknięcie wszelkiego rodzaju najczęstszych błędów, które mogą powodować w praktyce nieprawidłowe funkcjonowanie takich właśnie elewacji. Jednym z częściej występujących, jest korzystanie z podkonstrukcji z drewna, bez jednoczesnego jej zabezpieczenia na przykład przed wpływem wilgoci. Może to spowodować, że po pewnym czasie przestanie być ona skutecznym oparciem dla materiału elewacyjnego.

Elewacje wentylowane mogą się obecnie pochwalić bardzo dużą popularnością. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż mają one szereg bardzo istotnych zalet, typowych wyłącznie dla tego rodzaju elewacji. Aby możliwe było jednak osiągnięcie wszystkich zalet płynących ze stosowania takich właśnie elewacji, bardzo ważne jest ich zamontowanie zgodnie z pewnymi zasadami. Kluczowy jest tutaj w szczególności odpowiedni odstęp pomiędzy materiałem elewacyjnym, a izolacyjnym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.altosystem.com.pl!