Jak dobrze podłączyć płytę w kuchni?

Wykończenie kuchni wiąże się nie tylko z wyborem armatury, ale również kompletnego sprzętu AGD na który składa się wiele urządzeń. Ma on być wytrzymały i pracować przez wiele lat, co wymaga właściwego podłączenia oraz dopasowania przepływu mocy. Często najwięcej problemów poza zmywarką sprawia podłączenie indukcji tak, by zapobiec zbytniemu przeciążeniu całej instalacji.

Podłączenie płyty przez elektryka

podłączenie płyty indukcyjnejJeśli sami nie mamy doświadczenia w elektryce lepiej sięgnąć po specjalistów, którzy zadbają o to, by wszystko działało jak trzeba. Instalacja elektryczne są na tyle skomplikowane, że bez znajomości przepływającego napięcia oraz typu faz trudno jest samodzielnie podłączyć urządzenia AGD w kuchni. Nawet fachowcom zdarza się popełnić błędy, jednak oni posiadają specjalne ubezpieczenia oraz dają gwarancję na wykonane prace. Podłączenie płyty indukcyjnej lepiej więc powierzyć profesjonalnemu elektrykowi, który utworzy osobny obwód elektryczny odpowiednio go zabezpieczając. Każde urządzenie zawsze posiada instrukcję, gdzie przedstawione zostały sposoby instalacji wraz z przewodami, jakie powinny zostać zastosowane. W przypadku kiedy nie zastosujemy się do zaleceń producenta automatycznie tracimy gwarancję, co w przypadku awarii uniemożliwia nam darmową naprawę. Istotne jest, aby każdy elektryk zajmujący się instalacjami urządzeń AGD posiadał uprawnienia do podbicia karty gwarancyjnej, w takiej sytuacji nie ma mowy o odmówieniu przyjęcia kiedy dojdzie do jego uszkodzenia.

podłączenie płyty indukcyjnejCzęsto podczas zakupu można zdecydować się na płytę jedno lub trójfazową, co może ułatwić wykonywanie montażu urządzenia w zależności od posiadanej instalacji. Instalacja jednofazowa posiada samodzielne wyjście do gniazdka, dzięki czemu nie wymaga ona skomplikowanych połączeń. Jednak instalacja trójfazowa zawsze ma dodatkową instrukcję który z trzech kabli gdzie należy podłączyć. Dotyczy to zwłaszcza uziemienia oraz kabla neutralnego, które pozwalają zachować całkowicie bezpieczny przepływ prądu przez instalację elektryczną stanowiącą osobny obwód. Samodzielnie podłączenie płyty indukcyjnej wymaga dużej wiedzy oraz doświadczenia w elektryce. Poza tym kiedy popełnimy błąd i dojdzie do spięcia możemy zapomnieć o honorowaniu gwarancji przez producenta.

Wykonanie takiej usługi przez fachowca nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania ale również podbicie karty gwarancyjnej, by zapewnić sklep o właściwym montażu. W takim przypadku kiedy dojdzie do awarii wina nie leży po naszej stronie i urządzenie zawsze musi zostać naprawione bez dodatkowych kosztów.