Ile kosztuje wykonanie przecisku?

Od pewnego czasu, coraz częściej podczas realizacji różnego rodzaju inwestycji, korzysta się z metod bez wykopowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że tak realizowane inwestycje są równoznaczne ze znacznie zmniejszonymi kosztami ich wykonania. Osoba, która zleca wykonanie danej inwestycji, nie ponosi w takim wypadku kosztów za naprawę uszkodzonej jezdni, jak ma to miejsce w przypadku wykopów.

Cena za profesjonalny przecisk

kwota za przeciskSame koszty takich metod mogą być bardzo zróżnicowane. To, ile będzie kosztował precyzyjne przeciski pod drogami, może zależeć przede wszystkim od średnicy wykonanego w ten sposób tunelu, od rodzaju sprzętu, który został wykorzystany do tego rodzaju prac, oraz od tego, na jakim konkretnie terenie, ma zostać wykonany dany przecisk. Bardzo duży wpływ na koszty wykonania danego przecisku będzie miało również to, jakiego rodzaju rura zostanie wykorzystana do jego wykonania. I tak w przypadku przecisków z zastosowaniem rur stalowych, koszty wykonania mogą wynosić od 70 zł za metr bieżący, do nawet 850 zł za metr bieżący wykonanego tunelu. Tak duża rozbieżność w cenach, jest związana przede wytrzyma ze znacznymi różnicami w średnicach tuneli, jakie można wykonać z zastosowaniem tej właśnie metody.

 

cena za przeciskZupełnie inaczej koszty wykonania przecisku prezentują się jednak w przypadku zastosowania rur PE. W ich przypadku, koszty wykonania danego przecisku są zazwyczaj znacznie mniejsze i mieszczą się w zakresie od 50 zł za metr bieżący, do maksymalnie 160 złotych za metr bieżący. Oczywiście to, ile będzie wynosiła cena za wykonanie przecisku, będzie zależało od szeregu indywidualnych czynników. Szczelnie istotną rolę będzie pełniło przede wszystkim to, w jakim celu ma zostać wykonany przecisk – czy w celach przebudowy już istniejącej instalacji, czy też w celach utworzenia zupełnie nowego odcinka rurociągu. Ogromny wpływ na cenę takiej usługi, będzie miało również to, jakiego rodzaju maszynę wykorzysta się do utworzenia takiego tunelu, oraz czy będzie konieczne stosowanie akcesoriów dodatkowych, w postaci na przykład kalibratorów.

Od pewnego czasu coraz bardziej istotną rolę zaczyna odgrywać odpowiedni sprzęt służący do wykonywania różnego rodzaju prac ziemnych. Szczególnie często wykorzystywanym w takich zastosowaniach sprzętem jest ten, który służy do wykonywania specjalnych tuneli, przydatnych podczas rozbudowy, czy też naprawy różnego rodzaju instalacji. Bardzo ważne jest, by wykonywanie takich prac zlecać tym firmom, które dysponują sprzętem przeciskowym najwyższej możliwej klasy.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.krecik-przewiertysterowane.pl!