Ile kosztuje budowa domu modułowego?

Od pewnego czasu widać stale rosnącą popularność domów modułowych. Są one cenione przede wszystkim ze względu na znacznie skrócony czas ich budowy, który ogranicza się zazwyczaj do kilku, bądź też kilkunastu tygodni. Aby tak jednak było, należy zlecić ich budowę profesjonalistom. Należy jednocześnie pamiętać o tym, że bardzo zróżnicowane mogą być koszty utworzenia takiego właśnie domu. Wpływa na to nie tylko to, kto wyprodukował piękny domek modułowy całoroczny, ale także i pewne jego cechy konstrukcyjne.

Cena za dom modułowy

dom modułowyZ całą pewnością największy wpływ na cenę budowy takiego domu będzie miała jego powierzchnia, ale także i liczba pomieszczeń, sposób ich ogrzewania, czy też użyte materiały wykończeniowe. I tak w przypadku domy modułowego o powierzchni ponad 140 m/2, ceny kształtują się w zakresie około 400 tysięcy złotych. Za tą cenę można jednak dostać budynek wyposażony w dwie kondygnacje, ze sporym salonem, a także z dodatkowym pokojem, który może być wykorzystany na przykład jako garderoba. W takiej cenie można znaleźć również bez trudu takie oferty, w których koszty będą się wliczały także pewne, niezbędne prace wykończeniowe wewnątrz takiego budynku. Dzięki temu, za kwotę nieco ponad 400 tysięcy można już uzyskać przestronny budynek wyposażony w tak nowoczesne rozwiązania jak wentylacja mechaniczna z rekuperacją czy też grzejniki płytowe.

 

wnętrze domuOsoby, które mogą na budowę domu poświęcić mniejsze środki, dochodzące do 310 tysięcy złotych, za tą kwotę mogą oczekiwać budynku nieco mniejszego niż 100 m/2. Mimo tego, za taka kwotę można już oczekiwać przestronnego budynku o dużych oknach, a nawet i salonu zintegrowanego ściśle z ogrodem. Dodatkowo, dom ten może zostać wykończony nie tylko od zewnątrz, ale także i od wewnątrz, również wyposażony w nowoczesny sposób na pozyskiwanie i odzyskiwanie energii cieplnej. Domy modułowe za takie kwoty, zazwyczaj są odpowiednio przystosowane do natychmiastowego ich wykorzystywania. Co więcej, większość prac montażowych, związanych z ich budową, nie wiąże się praktycznie z żadnym zabrudzeniem. Dzięki temu, od razu po ich zakończeniu można przystąpić do montażu zamówionych mebli. Często w cenie budowy domu, ekipy montażowe wliczają także aranżację ogrodu.

 

Domy modułowe cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Nadal jednak wiele osób obawia się ich budowy, przede wszystkim ze względu na przewidywane, wysokie koszty. W praktyce jednak okazuje się, że dostosowując odpowiednio powierzchnię tak powstającego budynku można znacznie zmniejszyć koszty jego budowy. Jednocześnie, można uzyskać wszystkie zalety z jego budowy.

Po więcej informacji zapraszamy na modulife.pl!