katarina-laubega.pl

Urządzając kuchnię w nowym mieszkaniu lub wykonując remont, należy skupić się przede wszystkim na wyborze mebli. Kuchnia to pomieszczenie użytkowe, w którym jednak spędza się w ciągu dnia sporo czasu. Dlatego warto zadbać nie tylko o funkcjonalność, ale też dobry wygląd mebli. Ponieważ kuchnie mają różne wymiary i rozkłady, częstą praktyką jest robienie mebli kuchennych na wymiar.

Kuchenne meble

stylowe nowoczesne meble kuchenne w białymstokuPozwala to maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i zaplanować rozłożenie mebli w najbardziej funkcjonalny sposób. Do podstawowych mebli kuchennych zaliczają się szafki. Dzieli się je na dolne i górne. Do wykonania korpusów szafek kuchennych wykorzystuje się przeważnie płyty MDF lub sklejkę. Materiał ten nie chłonie wilgoci, ponieważ posiada w swoim składzie żywicę. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i nie odparza się w wyniku krótkotrwałego działania wysokiej temperatury. Fronty szafek kuchennych można wykonywać z różnych materiałów – litego drewna, tworzyw sztucznych lub szkła. Dostępne są także fronty wykonane z kilku rodzajów materiałów. Do produkcji mebli można użyć też litego drewna, ale jest ono droższe od płyt meblowych.

przestronna kuchnia Takie meble kuchenne wymagają też znacznie bardziej intensywnej pielęgnacji i większej ostrożności podczas codziennego użytkowania. Obecnie stylowe nowoczesne meble kuchenne w Białymstoku można kupić w salonach meblowych i zakładach stolarskich. Poszukując mebli do kuchni, warto zatrudnić stolarza, który wykona je zgodnie z indywidualnymi preferencjami inwestora. Każda szafka zostanie dopasowana do rozkładu pomieszczenia. Pozwala to także wykonać zabudowę na znajdujący się w kuchni sprzęt AGD. Fronty szafek wykonane z litego drewna mogą być frezowane i posiadać ciekawe kształty. Oprócz szafek w kuchni może znaleźć się także stół. Wielkość stołu w kuchni powinna być dostosowana do liczby domowników. Może on pełnić funkcję stołu jadalnego lub dodatkowego blatu roboczego. W większych lub połączonych z salonami kuchniach wykorzystuje się też wyspy kuchenne. Stylowa wyspa kuchenna zapewnia dodatkowe szafki oraz przestrzeń roboczą.

Projektując meble kuchenne na wymiar, należy uwzględnić też odpowiednie oświetlenie, umiejscowienie okapu oraz położenie zlewu. Indywidualny projekt mebli kuchennych pozwala na maksymalne wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni roboczej. Estetykę szafek kuchennych można dopasować, wybierając fronty laminowane, lakierowane lub akrylowe. W codziennej eksploatacji istotny jest także blat, który może być wykonany z granitu, konglomeratu lub drewna.