Garaże ocieplane – budowa

Garaż blaszany to dobre miejsce do przechowywania naszego samochodu. Nie zawsze jesteśmy w stanie postawić garaż murowany, na przykład kiedy wynajmujemy mieszkanie w bloku. Nie zawsze też nas stać na budynek z cegły, szczególnie jeśli dopiero co wybudowaliśmy w dom.

Garaże ocieplane na dobrym fundamencie

garaże ocieplaneGaraż metalowy jest tańszy i szybszy do postawienia. Jak przebiega jego budowa? Przede wszystkim stawiając jednostanowiskowe garaże ocieplane musimy zadbać o dobre fundamenty. Stosuje się tutaj takie same podstawy jak w przypadku domu, czyli fundamenty betonowe. Jednak ze względu na małą wagę garażu, jak również to, że nie trzeba wzmacniać konstrukcji czy podprowadzać instalacji taki fundamenty może być cienki. Często stosuje się także gotowe betonowe płyty, jednak z fundamentem garaż będzie mocniejszy. Następnie na podłożu stawia się płyty z blachy ocynkowanej, czyli takiej odpornej na korozję. Z niej wykonane są ściany, jak i dach. Garaż ocieplany posiada dodatkowo rdzeń styropianowy między płytami, dzięki czemu będzie on zabezpieczony przed chłodem. Wtedy ściany garażu są grubsze niż w zwykły blaszaku. Dach garażu musi być skośny, dzięki czemu woda i deszcz będą z niego spływać, a nie zalegać. Trudno byłoby usuwać śnieg z garażu.

garaże ocieplaneWażne jest również orynnowanie. Bez rynien woda ściekałaby po drzwiach i ścianach garażu. Mimo iż są one zabezpieczone przed korozją to lepiej nie ryzykować. Dzięki rynnom deszcz będzie ściekał z góry na podłoże obok garażu. W garażu warto jest także zainstalować oświetlenie. Okna byłyby przydatne, ale te nieprzeźroczyste, takie ze szkłem mlecznym. Dzięki temu możemy wywietrzyć nasz garaż, ale nikt nie będzie wiedział co znajduje się w środku. Światło jest dobre do prac w garażu, a także na miesiące zimowe, kiedy szybko robi się ciemno. Oświetlenie można instalować wewnątrz, jak również na zewnątrz, na przykład naświetlacze ledowe reagujące na ruch, czyli zapalające się podczas wjeżdżania. Przy budowie garażu blaszanego nie można zapominać o dobrej bramie. Najwygodniejsza będzie ta otwierana na pilota z opcją otwierana ręcznego. Brama powinna być solidnie wykonana, jak również trudna do otwarcia bez pilota lub klucza. Można zastosować także drzwi uchylne z dobrą zasuwą i kłódką.

Podsumowując, garaż blaszany powinien się opierać na cienkich betonowych fundamentach, mieć zabezpieczone przez korozją ściany ocynkowane, spadzisty dach z orynnowaniem, jak również dobrze zamykającą się bramy oraz oświetlenie, przydatne są także okna z mikrowentylacją z szybami z mlecznego szkła.