Eleganckie i praktyczne listwy podłogowe

Nowoczesna architektura jest bardzo zróżnicowaną dziedziną. Nie panuje aktualnie żaden, określony nurt architektoniczny. W dzisiejszej modzie można znaleźć wiele, łączonych ze sobą nurtów w bardzo różnych konfiguracjach. Pozwala to na wyciągnięcie najlepszych wartości z poszczególnych styli, dzięki czemu uzyskuje się bardzo oryginalne i niepowtarzalne kombinacje.

Listwy podłogowe zabezpieczają ściany

białe listwy podłogoweSzczególnie widoczne jest to w wystroju wnętrz, gdzie najczęściej taka sytuacja ma miejsce. Popularne jest łączenie klasycznych rozwiązań z nowoczesnymi meblami, co w końcowym rozliczeniu wygląda bardzo ciekawie. Jednym z częściej wykorzystywanych rozwiązań są eleganckie, drewniane listwy podłogowe. Często posiadają one specjalne żłobienia ułożone w atrakcyjne pod kątem wizualnym wzory. Dzięki temu prezentują się one wyśmienicie i są w stanie podkreślić atuty estetyczne praktycznie każdego pomieszczenia. Dlatego też coraz częściej można je znaleźć zastosowane w wielu domach. Są one także doskonałym rozwiązaniem pod względem czysto konstrukcyjnym. Listwy drewniane są przede wszystkim znacznie solidniejsze od tych z tworzyw sztucznych, czy też metalu, które najczęściej są po prostu cienką warstwą materiału. Takie białe listwy podłogowe wilgocioodporne doskonale zabezpieczają dolną część ścian przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniem.

białe listwy podłogoweNajwięcej brudu prowadzi się na samej podłodze, jest to także wysokość na jakiej znajdują się buty, dlatego też miejsce to najbardziej podatne jest na uszkodzenia i zabrudzenia chociażby poprzez przypadkowe kopnięcie ściany podczas chodzenia. Listwa eliminuje to zagrożenie. Najczęściej są one odpowiednio lakierowane, dzięki czemu można je w bardzo prosty sposób czyścić, co w przypadku ściany mogłoby poskutkować trwałym starciem koloru. Odporność na wilgoć gwarantuje, że nawet rozlane na podłodze płyny nie będą w stanie uszkodzić takiej listwy, która dodatkowo je zablokuje i nie pozwoli im dotrzeć do ściany. Kolor biały jest także bardzo neutralny, dlatego też rozwiązanie tego typu pasuje praktycznie do każdego rodzaju wystroju wnętrz jaki stosuje się wewnątrz mieszkania. Oczywiście możliwe jest także dobranie zdobień do stylu wykonania mebli znajdujących się w mieszkaniu.

Listwy tego typu świetnie prezentują się w połączeniu ze sztukaterią, gdzie razem stwarzają wrażenie bardzo bogatego i eleganckiego wnętrza. Cena takich listw nie jest zbyt wygórowana. Najczęściej jest to różnica zaledwie paru złotych względem gorszych rozwiązań. Dlatego też taki zakup nie powinien nadwyrężyć budżetu, a jest on zdecydowanie praktyczny.