Efektowne minimalistyczne kuchnie

Wiele osób rezygnuje z bogatego, pełnego przepychu i dekoracji wnętrz, na rzecz minimalistycznego wystroju. Ma to swoje zalety, ponieważ im mniej mebli czy dekoracji tym taniej można wyposażyć wnętrze, jak i sprzątanie zajmuje mniej czasu. Minimalizm szczególnie polecany jest w kuchni. To w końcu pomieszczenie, które najbardziej się brudzi, ma podwyższoną wilgotność powietrza, a meble muszą być odporne zarówno na wysokie, jak i na niskie temperatury.

Kuchnie w wersji minimalistycznej

kuchnie na wymiar W jakie meble kuchenne warto zainwestować, żeby potem nie żałować? Z pewnością minimalistyczne kuchnie na wymiar w Tychach będą dobrym rozwiązaniem. Warto jednak zaznaczyć, że wystrój minimalistyczny, wcale nie musi oznaczać, że kuchnia będzie nudna, czy nieefektowna. Można zastosować np. szkło lacobel zamiast płytek ceramicznych, można nim także ,,okładać” fronty meblowe. Szkło ma idealnie gładką strukturę, jest lśniące i występuje w wielu kolorach. Łatwo się też czyści, a brak łączeń (fug) sprawia, że w zagłębieniach nie zbierają się zanieczyszczenia i bakterie. Na pewno lacobel będzie oryginalnym rozwiązaniem i piękną dekoracją kuchni. Druga opcja do minimalistycznych kuchni to ukrycie uchwytów szafek. Wtedy szafka jest idealnie gładka. Zamiast tego uchwyty mogą być wgłębieniami, niewidocznymi na pierwszy rzut oka, ponieważ będą miały ten sam kolor i fakturę jak cała szafka.

kuchnie na wymiar Można tez stosować systemu typu push-open, czyli szafkę się jakby delikatnie się popycha i wtedy się ona otwiera. To nowoczesny system, bardzo praktyczny, bo pozwala na otwieranie szafek nawet wtedy kiedy mamy zajęte ręce np. coś niesiemy. W minimalistycznej kuchni można zamontować także zlewy i/lub blaty granitowe. Odznaczają się one niewiarygodną trwałością i odpornością na wszelkie uszkodzenia. Zarówno niskie, jak i wysokie temperatury, uderzenia, czy stosowanie ostrych narzędzi nie uszkodzi ich powierzchni. Granit czy marmur mają efektowną strukturę, więc będą spełniać nie tylko funkcje praktyczne, ale i estetyczne. Zdecydowanie jeśli zamierzamy zastosować w kuchni lacobel, kamień, czy nietypowe systemy otwierania szafek to jedyną opcją jest zamówienie mebli na wymiar. W sklepach stacjonarnych, gotowe meble w tym stylu raczej nie są dostępne.

Jak widać minimalistyczne kuchnie na wymiar nie muszą być nudne i nieciekawe. Wystarczy zastosować odpowiednie materiały, czy specjalne systemy zamykania szafek i od razu taka kuchnia stanie się ciekawa, atrakcyjna i nowoczesna. Warto inwestować przede wszystkim w meble na wymiar, ponieważ wybierając tę opcję mamy gwarancję, że meble spełnią wszelkie nasze oczekiwania.