Drewniane konstrukcje na działce

Drewno to materiał bardzo wdzięczny, jeśli chodzi o obróbkę. Można go łatwo ciąć, szlifować, malować, czy ozdabiać. Przy tym jest bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia, jak również estetyczne. Nic więc dziwnego, że ten materiał został wybrany jako jeden z tych, które dominują w branży budowlanej. Z powodzeniem zastępuje on cegły, pustaki, czy inne tego typu materiały.

Jakie konstrukcje z drewna można postawić na swojej działce?

dom z drewnaNajwiększą konstrukcją będą solidne domy z bali od producenta. Domy z drewna są doskonale zaizolowane pod względem termicznym. Drewno szybko się nagrzewa, także na pewnp nigdy nie będzie nam chłodno. Takie domy można postawić nawet w zimie, kiedy ma się już wylane fundamenty. Takie domy stawia się nad morze, w górach, czy w lasach. Są ekologiczne, nowoczesne i trwałe. Równie popularne są letniskowe domki drewniane. Są to nie tylko domki trwale związane z gruntem, jakie znamy z ogródków działkowych, ale także domki mobilne. Druga opcja to wszelkiego typu zadaszenia. Dach nad tarasem sprawi, że będzie można na nim przesiadywać nawet w deszczowe czy wyjątkowo słonecznie dni. Dach zabezpieczy nas przed opadami i rażącym promieniami. Może to być zarówno dach prosty, jak i opadający, zwykle zamocowany do ściany domu. Zadaszenie może być dobrą alternatywą dla garażu. Jeśli nie mamy na niego miejsca czy pieniędzy to wystarczy postawić dwie belki, na nie dać dach i gotowe. Wiata garażowa będzie gotowa.

drewniany domOczywiście z drewna można stworzyć też cały garaż, a jeśli mamy już taki murowany to zawsze można dołożyć do niego drewnianą bramę wjazdową. Będzie ona ozdobą całości. Mały daszek może wytyczyć przy domu drewutnię, w której składuje się drewno kominkowe. Kolejna opcja to domek ogrodowy czy szopa na narzędzia. Przypomina on prawdziwy dom, tylko w miniaturowej wersji. Ma okienka, dzięki którym bez oświetlenia widać co znajduje się w środku, jak również drzwiczki, które można zamykać na klucz, tak by nikt nie dostał się do środka. Domek służy do przechowywania kosiarek, grabi, szpadli, czy innych przydatnych w ogrodzie rzeczy.

Z drewna z pewnością można zbudować wiele rzeczy. Domy, szopy, wiaty, czy garaże to tylko wybrane opcje. Trzeba jednak pamiętać, że drewno do takich konstrukcji musi być specjalnie zabezpieczone, tak by nie próchniało, nie było narażone na ataki korników, czy na butwienie pod wpływem wilgoci atmosferycznej. W przeciwnym razie zamiast solidnej konstrukcji będziemy mieć taką, która w krótkim czasie będzie wymagała remontu.