Dlaczego warto zainwestować w produkty wykrywalne?

Bezpieczeństwo i zachowanie wszelkich norm produkcji to podstawa w dzisiejszych czasach. Pracodawcy i przedsiębiorcy muszą włożyć wiele wysiłku, aby można było utrzymać najwyższy poziom jakości i wyeliminować jak najwięcej potencjalnych błędów, wynikających zarówno z wad używanego sprzętu i produktów, a także możliwych błędów ludzi, w tym zwykłych zaniedbań pracowników.

Produkty wykrywalne z metalem

produkty wykrywalneSzczęśliwie dla nich, na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów, które ułatwiają to trudne zadanie i sprawiają, że towary opuszczające linię produkcyjną są dokładnie takie, jak być powinny i są bezpieczne dla klientów, którzy je kupią. Do gamy takich produktów zaliczają się tak zwane produkty wykrywalne, wykorzystywane szczególnie przez firmy z branży spożywczej. Służą one przede wszystkim jako sposób na uchronienie żywności przed zanieczyszczeniem ciałem obcym. Są to „zwykłe” produkty, stosowane powszechnie do podstawowych prac, na przykład wypełniania dokumentów, zamykania worków etc. Produktami wykrywalnymi są na przykład opaski zaciskowe czy zamknięcia do worków, wykonane z plastiku wykrywalnego przez detektory metali. Inne produkty to na przykład długopisy oraz inne artykuły biurowe, które łatwo mogą się zgubić lub zapodziać na linii produkcyjnej.

produkty wykrywalneWarto wiedzieć, że profesjonalne produkty wykrywalne wykonywane są albo z plastiku, który mogą wykryć wykrywacze metali albo posiadają aluminiowe płytki. Wiele osób jest zdania, że pierwszy sposób jest lepszy, ponieważ w przypadku połamania jakiegoś drobiazgu, takiego właśnie jak długopis, możliwe będzie łatwiejsze znalezienie wszystkich jego kawałków, dzięki czemu żaden nie dostanie się do produktu końcowego. Oczywiście, produkty wykrywalne wykonywane są z materiałów trwalszych i odporniejszych niż ich „podstawowe” odpowiedniki, dlatego do takich przypadków jak połamanie dochodzi o wiele rzadziej, jednak jeśli już coś się zagubi i połamie, to takie artykuły biurowe są łatwe do wykrycia na linii produkcyjnej. Dodatkowo często artykuły wykrywalne posiadają maksymalnie uproszczoną konstrukcję, co znacznie zmniejsza ilość elementów, które potencjalnie mogą gdzieś wypaść – na przykład bezpieczne noże wykrywalne składają się z nożyka i jego obudowy.

Koszt produktów wykrywalnych jest wyższy, niż ich zwyczajnych odpowiedników, jednak w parze z wyższą ceną idzie znacznie większe bezpieczeństwo dla pracowników oraz zminimalizowanie szansy na zanieczyszczenie produktów ciałami obcymi. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i materiałom użytym do ich wykonania zostaną one wykryte odpowiednio szybko.