katarina-laubega.pl

Nagrzewanie się mieszkania w czasie upałów jest powszechnie spotykanym i występującym problemem. Tak naprawdę wszelkie rozwiązania, które powinny pomóc, na przykład rolety okienne, bardzo często okazują się mało skuteczne. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą folie przeciwsłoneczne. Te nowoczesne folie są zdecydowanie najbardziej skutecznym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o powstrzymywanie nadmiernego nagrzewania się mieszkania.

Folie ochronne

doskonałe folie przeciwsłoneczne we wrocławiuFolie te są w stanie wyjątkowo skutecznie zmniejszyć ilość promieniowania cieplnego, które dostaje się do wnętrza mieszkania właśnie przez szyby. Dzięki ich zastosowaniu udaje się znacząco ograniczyć “efekt szklarni”, z jakim trzeba się liczyć w każdym, przeszklonym w nawet niewielkim stopniu, pomieszczeniu. Stosując takie folie można odczuć nawet o kilka stopni obniżoną temperaturę w porównaniu do pomieszczenia bez takiego rozwiązania. Obniżenie temperatury wpłynie z kolei pozytywnie na zmniejszenie kosztów działania klimatyzacji, dzięki znacznemu ograniczeniu zużycia prądu związanego z jej działaniem. Folia przeciwsłoneczna może być zastosowana albo na wszystkich oknach w mieszkaniu lub też jedynie tych wychodzących na południową stronę budynku. Z pewnością doskonałe folie przeciwsłoneczne we Wrocławiu warto zastosować również na oknach dachowych i na wszelkich dużych przeszkleniach.

specjalna folia ochronnaW porównaniu do takich osłon okiennych, jak zasłony czy rolety, folie przeciwsłoneczne są rozwiązaniem zdecydowanie bardziej dyskretnym i nie rzucającym się w oczy. Jednocześnie, dzięki nim można widocznie zredukować przepływ ciepła i to nawet o 80%, jak również zmniejszyć niekorzystne oddziaływanie promieniowania UV na różnego rodzaju powierzchnie. Folia taka jednak doskonale sprawdzi się, jeżeli chodzi o redukowanie niekorzystnych dla wzroku refleksów na monitorach, co jest przydatne w szczególności, gdy biurko lub narożnik ustawione będą pod oknem. Jest to rozwiązanie idealne dla wszystkich osób, które nie przepadają za nadmiernie nagrzanymi pomieszczeniami w swoim mieszkaniu.

W obecnym czasie coraz większą popularnością pochwalić się mogą folie przeciwsłoneczne, które są powszechnie wykorzystywane w wielu miejscach oraz sytuacjach. Przyczyną ich rosnącej popularności jest fakt, że wyróżniają się one sporą skutecznością w powstrzymywaniu pomieszczenia przed nagrzewaniem, bez konieczności odcinania dostępu do światła dziennego. Są one rozwiązaniem zdecydowanie lepszym i sprawdzającym się najczęściej lepiej niż rolety czy też żaluzje, które takich zalet nie posiadają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *