Czy warto powierzyć pielęgnację ogrodu profesjonalistom?

Każdy, kto posiada własny ogród wie, ile pracy trzeba włożyć w jego pielęgnację, aby stanowił widok przyjemny dla oka. Opuszczenie kilku prac pielęgnacyjnych może sprawić, że w krótkim czasie koniecznością będzie walka z chwastami czy szkodnikami.

Pielęgnacja ogrodów czyli przycinanie i sadzenie

pielęgnacja ogrodówNie zawsze mamy jednak czas na codzienne prace ogrodowe – czy więc czeka nas nieestetycznie zarośnięty ogród? Oczywiście, że nie – wystarczy, że skorzystamy z profesjonalnej pomocy w zakresie pielęgnacji ogrodów. Pielęgnacja ogrodów przeprowadzana przez doświadczone firmy obejmuje szereg różnych czynności. Ogrodnicy szybko i dokładnie wykonują podstawowe zadania takie jak koszenie trawników. Żadnym problemem nie jest także ich aeracja i wertykulacja. Oprócz odchwaszczania, warto pomyśleć także o nasadzaniu roślinności – jeżeli sami bowiem nie znamy się na roślinach, doradcy z profesjonalnych firm zajmujących się pielęgnacją ogrodów z pewnością pomogą wybrać nam takie kwiaty i krzewy, które sprawią, że ogród będzie wyglądał kolorowo. Jeżeli wymarzył nam się ogród utrzymany w określonej barwie – na przykład czerwonej – to również nie stanowi żadnego problemu. Specjaliści przygotują do nasadzenia rośliny, które pozwolą na uzyskanie efektu czerwonego dywanu.

pielęgnacja ogrodówNa naszych rabatach nie zabraknie wówczas czerwonych róż, firletek chalcedońskich, dalii ogrodowych, mieczyków, czy też pięciorników… Profesjonalna pielęgnacja ogrodów obejmuje jednak nie tylko nasadzanie nowych roślin, ale i przycinanie i formowanie roślinności już obecnej w ogrodzie. Dzięki temu możemy uzyskać konkretny kształt krzewów i koron drzewek, a także odpowiednią wysokość żywopłotu. Jeżeli jakieś drzewko jest chore – i to nie powinno umknąć oczom ogrodników: należy wówczas przeprowadzić cięcia sanitarne. W ten sposób uratujemy zdrową część rośliny i nie dopuścimy do rozprzestrzenienia się choroby. Decydując się na profesjonalne usługi pielęgnacji ogrodów, zabezpieczamy się także przed intruzami – nornicami i kretami. Już nie będą mogły swobodnie przemieszczać się po naszym ogrodzie, gdyż rabaty zostaną zabezpieczone przed nimi siatkami. Pielęgnacja ogrodów to również podlewanie roślinności – tutaj najlepiej sprawdzają się systemy automatycznego nawadniania, które włączają się codziennie o określonej porze.

Dzięki nim cały teren zostaje nawodniony równomiernie – trawa będzie więc w każdym miejscu rosła w ten sam sposób, nie spotkamy się z bardziej suchymi plamami czy dłuższymi i świeższymi źdźbłami. Całość będzie tworzyć efekt równego, miękkiego dywanu.