Co oferuje nam producent gabionów

Jednym z ważniejszych elementów domu jest jego otoczenie. To ono gwarantuje domownikom strefę wypoczynku, możliwość realizowanie swojego hobby oraz poczcie bezpieczeństwa.

Gabiony i inne ogrodzenia

gabionyNie bez znaczenia jest też kwestia wizualna i harmonia wybranego rodzaju ogrodzenia zresztą podwórza i elewacją. Ważną kwestią jest dobranie materiału do potrzeb i określenie priorytetów, na których najbardziej zależy właścicielom. Inne ogrodzenie należy wybrać gdy zależy nam przede wszystkim na ochronie antywłamaniowej i bezpieczeństwu, a inne gdy jego główną funkcją ma być strona wizualna czy też zapewnienie prywatności. Oczywiście wszystko to determinowane jest kwestią budżetu, ponieważ współczesne ogrodzenia znacznie różnią się od siebie cenowo.

Najtańszym i niegdyś najczęściej stosowanym typem jest siatka. Co prawda jest ona łatwa w montażu i konserwacji, jednak obecnie najczęściej decydują się na nią właściciele działek. Trudno mówić tutaj o walorach estetycznych czy kwestii prywatności i bezpieczeństwa. To rozwiązanie sprawdza się jako stelaż lub towarzystwo dla żywopłotu i roślin pnących, a nie samodzielne, wytrzymałe i zapewniające bezpieczeństwo i prywatność ogrodzenie. Dlatego – mimo korzystnej ceny – decyduje się na nie coraz mnie osób. Nieco droższym, jednak mającym wiele zalet typem są panele. Tutaj mamy całkiem spory wybór materiałów, kolorów i rozmiarów. Trudno odmówić im estetycznego wyglądu, zapewnienia bezpieczeństwa i wytrzymałości. Osoby, którym zależy na odizolowaniu się od sąsiadów czy pobliskiej ulicy mogą zdecydować się dodatkowo na modele z przesłonami, które są bardzo praktyczne. Podobnymi cechami charakteryzują się ogrodzenie betonowe, które mimo wszystko są dosyć masywne i mogą nieco szpecić teren posesji.

Optymalnym rozwiązaniem wydają się być gabiony. To dosyć nowy typ ogrodzenia, jednak szybko zyskujący na popularności dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu i wielu korzyściom. Przede wszystkim ogrodzenia gabionowe są bardzo wytrzymałe – eksperci szacują ich żywotność na nawet sto lat. W tym czasie ewentualna konserwacja czy drobne naprawy możliwe są bez dużego nakładu sił i środków. Ważna jest też ekologia i estetyka, którą można samemu kreować poprzez wypełnianie ich dowolnym materiałami. Gabiony producent nie sprzedaje tanio, ponieważ jest to jeden z droższych rodzajów ogrodzenia, jednak warto jeszcze raz w tym miejscu podkreślić ich długowieczność. Każdy renomowany producent wlicza w cenę także montaż i odpowiedni fundament pod gabiony, co czyni ich instalację znacznie prostszą.

Każde z wymienionych rozwiązań jest godne uwagi, jednak ogrodzenia gabionowe to gwarancja trwałości, satysfakcji i nieprzeciętnego wyglądu.