katarina-laubega.pl

Zakup gotowego basenu dmuchanego czy na stelażu jest rzeczą łatwą. Wystarczy udać się do sklepu, wybrać odpowiedni model, a potem rozstawić go na działce i napełnić wodą. Zawsze można go schować, czy przestawić. Nie jest to też duża inwestycja na lata, więc się nie przepłaci. Nieco inaczej wygląda sytuacja kiedy decydujemy się na basen murowany – wtedy sprawy się komplikują.

Wybudowanie basenu – co trzeba wiedzieć?

kompleksowa budowa basenów w tychachJest to oczywiście fantastyczna opcja, ponieważ w takim basenie może przebywać nawet kilkanaście osób, możliwe jest też pływanie. Jednak jest to także rzecz kosztowna, basenu nie da się przestawić, a źle wykonany będzie nam spędzał sen z powiek. Nic zatem dziwnego, że kompleksowa budowa basenów w Tychach jest coraz częściej wybieraną usługą. Co ona obejmuje i dlaczego to najkorzystniejsza alternatywa? Wszystko zaczyna się od pomiarów i oględzin terenu. Ekipa przyjedzie na miejsce by obmierzyć działkę i wykonać zdjęcia. Ważna jest odległość miejsca w którym chcemy mieć basen od domu, jak również od elementów małej architektury czy drzew. Chodzi o to by basen nie był stale zacieniony, zasypywany przez spadające liście, czy też położony z dala od instalacji wodnej. Liczy się także rodzaj gruntu.

budowa basenu Gleba piaszczysta jest niestabilna, z kolei w tej gliniastej i zbitej trudno robi się wykopy. Mogą być płytkie wody powierzchniowe, czy grube korzenie drzew w ziemi. Projektant musi zatem uwzględnić czasem dodatkowe wzmocnienia, czy też zwiększyć cenę wykonania ze względu na trudności techniczne. Potem można przejść do etapu samego projektu. Razem z inwestorem omawiana jest wielkość, kształt, czy głębokość niecki, jak również sposób jej wykończenia. Projektant przygotowuje wizualizację i szkice, tak by zamawiający zobaczył jak to będzie wyglądało. Wtedy też otrzymuje się pełen cennik wykonania. Po akceptacji ekipa budowlana wkracza do pracy. Wykonuje wykopy, wylewa nieckę betonową, okłada ją płytkami, montuje drabinki, czy oświetlenie basenowe. Na koniec ekipa sprawdza czy wszystko działa jak należy. Jeśli tak jest to basen zostanie oficjalnie oddany do użytku, a inwestor może cieszyć się orzeźwiającą kąpielą.

Jak widać kompleksowa budowa basenów obejmuje wiele czynności, począwszy od pomiarów i badania gruntu, przez wykonanie projektu i wyceny, kończąc na budowie i sprawdzeniu wszystkich instalacji. Dlatego też jeśli chcemy mieć własny basen na działce to koniecznie trzeba zatrudnić do jego budowy profesjonalną ekipę fachowców, specjalizującą się właśnie w tworzeniu niecek przydomowych do pływania.