katarina-laubega.pl

Mieszkańcy dużych miast, szczególnie mieszkań ulokowanych na najwyższych piętrach, muszą borykać się z problemem, jakim jest obecność gołębi miejskich. Ptaki te potrafią przenosić choroby i zanieczyszczenia, hałasują oraz niszczą elewacje. Najlepszym sposobem ochrony balkonu przed nimi jest zastosowanie siatki ochronnej.

Jak działa siatka?

siatka przeciw gołebią Przed zakupem siatki trzeba dokładnie zmierzyć balkon i wybrać rozmiar najbardziej zbliżony do wyników pomiaru. Siatki wykonane z tworzyw sztucznych zapewniają długotrwałą i wielosezonową ochronę. Podstawowym parametrem siatki zabezpieczającej jest wielkość oczek. Średnica 50 milimetrów będzie wystarczająca, żeby chronić balkon przed ptakami. Gołąb, gawron czy mewa nie będą w stanie przecisnąć się przez oczko o tej wielkości. Także domowy kot, który będzie chciał wyjść przez balkon, nie da rady tego zrobić. Oprócz wielkości oczek warto też zwrócić uwagę na trwałość siatki. Powinna ona wytrzymywać uszkodzenia mechaniczne, które mogą spowodować atakujące ją gołębie. Taki materiał jak polietylen wytrzyma szarpanie, rozciągnie i rozrywanie. Także warunki atmosferyczne mogą być szkodliwe dla siatki na gołębie. O wiele lepiej radzą sobie z nimi siatki wykonane z syntetycznych nici.

siatka na balkon Nie niszczeją one w wyniku działania promieniowania UV. Wysokiej jakości specjalna siatka balkonowa na gołębie pozwala zabezpieczyć dom przed szkodnikami. Wysoką jakość siatki uzyskuje się poprzez splecenie jej z kilku osobnych nici. Standardowa grubość plecionej nici to 1 milimetr. Taka siatka nie jest widoczna z dużych odległości i nie zaciemnia balkonu, zapewniając jednocześnie niezbędną ochronę przed ptakami i szkodnikami. Dzięki temu, że siatka poddawana jest stabilizacji UV oraz impregnacji podczas produkcji, dobrze sprawdza się o każdej porze roku. Można ją wykorzystywać przez wiele sezonów. Montaż odbywa się za pomocą specjalnych zaczepów, które przykleja się do elewacji. Pozwala to w dowolnej chwili zdjąć siatkę ochronną. Podczas opadów siatka nie wchłania wody. Podczas montażu siatki na gołębie nie trzeba trwale uszkadzać elewacji. Siatka ma charakter uniwersalny i chroni przed gołębiami, ale można ją wykorzystać także jako zabezpieczenie w mieszkaniu, w którym znajdują się zwierzęta domowe.

Siatki dostępne są w różnych arkuszach. W zestawie znajdują się wszystkie potrzebne do montażu akcesoria, takie jak zaczepy oraz klej silikonowy. Ażurowa struktura siatki sprawia, że nie jest ona podatna na silne podmuchy wiatru. Gołębie nie są w stanie przerwać mocnych syntetycznych włókien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *