Budowa garażu blaszanego

Budowę domu warto rozpocząć od postawienia garażu, w którym można przechowywać wszystkie niezbędne materiały. Obecnie na rynku najpopularniejsze są te wykonywane z blachy. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych oraz w różnych rozmiarach, które można dopasować do wyglądu mieszkania, tak by stanowiły jedną całość.

Garaż metalowy imitujący drewniany

garaże blaszane drewnopodobneDodatkowo są bardzo lekkie i tanie w montażu, a po skończeniu budowy można wykorzystać je jako miejsce do przechowywania samochodu. Jeśli powierzchnia takiego garażu nie przekracza 35 metrów kwadratowych nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę. W przypadku większych obiektów należy zgłosić chęć ich montażu do starostwa powiatowego lub urzędu miasta, na dwadzieścia jeden dni przed rozpoczęciem prac. Kiedy nie ma żadnego sprzeciwu ze strony władz, można rozpocząć roboty. Garaże blaszane są bardzo charakterystyczne. Mają konstrukcję nośną słupkową, a ich dach wykonany jest ze stalowych kątowników, które skręca się na śruby. Wszystkie te elementy zabezpieczane są specjalną farbą. W sklepach branżowych znajdziemy blachy, w których będą znajdować się okna i drzwi, wielkości zwykłych domowych. Jednak większość garaży będzie wyposażona w bramy dwuskrzydłowe, uchylne bądź segmentowe.

garaże blaszane drewnopodobneKażdy ich element jest ocynkowany, co zabezpiecza je przed korozją. Oczywiście można spotkać również takie pokryte farbą akrylową, czy okleiną drewnopodobną. Niektórzy producenci decydują się również na pokrycie całek konstrukcji tynkiem akrylowym, który nadaje sztywności całej konstrukcji, wycisza ją i dodatkowo ociepla. Izolacja może być wykonana także za pomocą styropianu. Bardzo popularne stały się garaże blaszane drewnopodobne, których pokrycie idealnie wpasowuje się w aranżacje drewniane. Większość takich budynków ma trzy metry szerokości i pięć długości, a ich wysokość sięga ponad dwóch metrów. W ten sposób można do nich wjechać prawie każdym samochodem osobowym. Jednak najważniejsze jest by garaż posiadał twarde i równe podłoże. Najczęściej jest ono wykonywane z płyt betonowych lub kostki brukowej. Przede wszystkim powinno być większe od całej konstrukcji, tak by potem można było bez problemu przymocować ją do podłoża za pomocą kołków rozporowych. Dla bezpieczeństwa można również wykorzystać dodatkowe kątowniki.

Budowa garażu jest szybka i łatwa, jednak przed jej rozpoczęciem trzeba zadbać o kilka najważniejszych elementów. Ponadto tego typu budynki dostępne są już od tysiąca złotych. Chcąc wyposażyć się w większe konstrukcje, trzeba przygotować się na wydatek około trzech tysięcy, a w przypadku posiadania dwóch samochodów nawet dziesięciu tysięcy.