Bramy garażowe – propozycje producentów

Jeżeli zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie samochodu oraz na jego trwałości, powinniśmy chować go w garażu. W ten sposób będzie on zabezpieczony przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Przy budowie garażu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniej bramy.

Montaż bram nie jest prosty

montaż bram garażowych Oczywistością jest, że powinna być ona automatyczna – nie chcemy przecież za każdym razem po powrocie z drogi, wysiadać z pojazdu, otwierać bramę, wsiadać z powrotem, wjeżdżać do środka i znów wysiadać aby zamknąć bramę. To dlatego brama automatyczna jest bardzo dobrym wyborem i większość ludzi nie wyobraża sobie podjęcia innej decyzji. Taki montaż bram garażowych nie jest prosty, choć zależy od rodzaju bramy. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniej bramy, której montaż będzie szybki, a użytkowanie – prawdziwie komfortowe. Zazwyczaj zakup bramy jest jednorazową inwestycją, dlatego, aby niepotrzebnie jej nie wymieniać, dobrze przemyślmy nasz wybór. Wśród propozycji producentów mamy bramy rozwieralne, uchylne, segmentowe oraz rolowane. Wszystkie są wykonywane z różnego rodzaju materiałów – z aluminium czy też z drewna. Wybór materiału zależy od tego, w jakim stylu architektonicznym chcemy utrzymać cały budynek przeznaczony na garaż, jak i w jakim stylu jest dom, jeśli garaż stanowi przybudówkę.

montaż bram garażowych Z pewnością nowoczesne typy bram, takie jak wymienione bramy segmentowe czy rolowane, są propozycją braną najczęściej pod uwagę, gdyż wiążą się z nietrudnym montażem, a przy tym nie niosą ze sobą tylu problemów podczas użytkowania co bramy rozwieralne. Skrzydła rozwieralne na zewnątrz wymagały czystej przestrzeni – na ich trasie nie mogły pojawić się żadne przeszkody, takie jak na przykład śnieg. Zimą więc musieliśmy poświęcać czas także na odśnieżanie terenu przed garażem, gdyż inaczej nie moglibyśmy wyjechać z garażu. Z pewnością osoby, które cenią sobie wygodę oraz różnego rodzaju udogodnienia, powinny zdecydować się na montaż bramy segmentowej lub rolowanej, zamiast rozwieralnej. Niezależnie jednak od rodzaju bramy, zawsze możemy zdecydować się na jej dodatkową izolację termiczną, dzięki czemu zapobiegniemy wyziębieniu się garażu. Ocieplenie po wewnętrznej stronie to zazwyczaj wełna mineralna lub styropian.

Nowoczesne bramy garażowe wyglądają naprawdę nowocześnie – w dodatku brama rolowana lub segmentowa może być wyposażona w przeszklenia, dzięki czemu do garażu bez problemu będą docierać promienie słoneczne. Jak widać, dobrze dobrana brama to naprawdę ważna kwestia w przypadku garażu.