Błędy podczas montażu okien w strefie docieplenia

Okna są bardzo ważnym elementem w każdym domu. To one wpuszczają światło naturalne do środka. Budując dom energooszczędny, wiadomo sięgniemy po okna, które również takie są. Poza tym warto jest, jeśli chcemy zachować energooszczędność budynku takie okna zamontować w strefie izolacji termicznej całego obiektu.

Montaż okien w strefie docieplenia i ośnieżnice

montaż okien w strefie dociepleniaMontaż okien w strefie docieplenia ma na celu głównie wyklinowanie mostków termicznych. Dzięki temu z domu nie będzie ulatniało się ciepło. Najczęściej w przypadku okien, powstają one na styku ościeżnicy ze ścianą. Dlatego oprócz montażu okna w strefie izolacji wykonuje się również tak zwany ciepły parapet. Gdy wykonujemy profesjonalny montaż okien w strefie docieplenia, to musimy odpowiednio przygotować ościeżnice. To znaczy, należy oczyścić ja z zabrudzenia, kurzy czy pyłu. Dobrze jest również zagruntować. Gdy ten krok pominiemy, to może się okazać, że pianka uszczelniająca nie będzie się odpowiednio trzymała. Kolejnymi błędami, które często się pojawiają podczas takiego montażu okien, jest zbyt mała liczba zastosowanych kotew. Także pojawiającym się błędem jest zły rozstaw tych kotew. Ten błąd może spowodować zmniejszenie stabilności okna. Czasem także może spowodować deformację ościeżnicy, czy złą izolacyjność okna. Także, czasem pojawiają się problemy z dobraniem odpowiedniej wielkości stolarki okiennej do rozmiaru otworu okiennego w ścianie.

montaż okien w strefie dociepleniaMoże to spowodować deformacje, jak i w tym przypadku pojawić się mogą problemy z aplikacja materiału jakim jest pianka poliuretanowa dwuskładnikowa lub inna pianka używana do uszczelniania okna. Poważnym błędem, jakiego chcemy uniknąć w domach energooszczędnych jest zła izolacja okien. Aby uniknąć strat ciepła, należy zawsze użyć odpowiedniej ilości pianki. Pianka uszczelniająca nie powinna a być nakładana w zbyt małej ilości. Także nie można zapominać o izolacji paroszczelnej od wewnątrz, jak i paroprzepuszczalnej od zewnątrz. Nie zastosowanie tego rodzaju izolacji może skutkować tym, żer pojawi się nam zawilgocenie na ścianie, a co za tym idzie również pleśń czy grzyb. Także podobne błędy mogą pojawić się podczas montażu drzwi zewnętrznych, czy wewnętrznych w tym drzwi voster. Podczas montażu drzwi warto również, odpowiednio je wypoziomować, aby się same nie otwierały. Wiele błędów podczas montażu okien w strefie docieplenia jest spowodowane tym, że jest to dość nowa technologia w Polsce.

Wielu fachowców po prostu nie ma jeszcze doświadczenia i uczy się niestety na błędach. Dlatego przed montażem okien w tej technologi warto się jest zapoznać z różnymi błędami, jakie mogą zostać wykonane.