Bezpieczniejsze ulice z żarówkami ledowymi

Bezpieczeństwo na drodze zapewnić można na wiele sposobów. Każdemu kierowcy zależy na spokojnej jeździe, dlatego podstawową kwestią jest dbanie o stan technicznych naszych pojazdów. Istnieją jednak zależności, na które sami kierowcy nie mają wpływu, takie jak czynniki atmosferyczne – mgła, deszcz czy śnieg, a także warunki techniczne samych dróg.

Żarówki uliczne a bezpieczeństwo kierowców

żarówki uliczneO te ostatnie powinna zatroszczyć się każda gmina. Stan dróg w Polsce ulega ostatnimi czasy znacznemu polepszeniu dzięki właściwemu rozdysponowaniu budżetu. Jedną z szalenie istotnych kwestii jest inwestowanie w oświetlenie uliczne, od którego w znacznym stopniu zależy nasze bezpieczeństwo na drogach. Dobre oświetlenie jest w stanie zrekompensować wiele nieudogodnień, jakie możemy napotkać w trakcie prowadzenia pojazdów – zwłaszcza nocą. Wydajne żarówki uliczne zapewniają bezpieczeństwo zarówno kierowcom, jak i pieszym. Nie wszystkie drogi wyposażone są w dodatkowe chodniki, dlatego piesi bardzo często muszą korzystać z pobocza, co niemal zawsze spotyka się z dezaprobatą kierowców. Nie każdy uczestnik ruchu drogowego pamięta bowiem o stosowaniu prawidłowego oznakowania odblaskowego po zapadnięciu zmroku – piesi, biegacze, rowerzyści są bardzo często niewidoczni dla kierującego pojazdem, stwarzając tym samym realne zagrożenie na drogach. O ile w przestrzeni miejskiej lampy uliczne zapewniają dobrą widoczność, o tyle na peryferiach mrok bywa bardzo problematyczny.

żarówki uliczneDlatego właśnie władze poszczególnych gmin coraz więcej uwagi poświęcają oświetleniu dróg. Znakomitym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa jest stosowanie żarówek typu LED, które są bardzo wydajne, a także emitują światło swoją barwą i natężeniem przypominające światło dzienne, dlatego świetnie sprawdzają się zarówno w mieście, jak i poza nim. Ledowe żarówki pasują do lamp starego typu, więc dla polepszenia warunków na drogach wystarczy tylko wymiana zużytych świetlówek na nowe. W przypadku jednak stawiania nowych latarni warto postawić na lampy szerokokątne, które zapewniają doprowadzenie światła na znacznie większej powierzchni, a co za tym idzie – stawia się ich mniej, dzięki czemu generuje się w ten sposób oszczędności. Dobre żarówki typu LED doskonale sprawdzają się nie tylko na drogach, lecz także na skwerach, rynkach i w parkach.

Sprzyjają rozwojowi turystyki, czyniąc miasto przyjaznym i bezpiecznym także w ciągu nocy. Każdy prawdziwy turysta wie, że wszystkie zabytki architektoniczne prezentują się znakomicie w dzień, jednak ich prawdziwy urok odkrywa się dopiero w trakcie nocnego zwiedzania, podczas którego niezbędne jest dobre oświetlenie uliczne.