Barierki ochronne o wielu zastosowaniach

Dbając o bezpieczeństwo zarówno w wielkich halach, jak i na drogach zaczęto powszechnie stosować różnego typu barierki. Ich zadaniem jest ochrona pojazdów i ludzi, którzy podczas pracy narażeni są na wiele niebezpiecznych sytuacji. Dzięki swojej budowie mogą one uchronić od niebezpiecznego wypadku wynikającego z czyjejś nieuwagi.

Barierki ze wzmocnieniem

barierki ostrzegawczeDlatego aby zapewnić jak najlepsze bezpieczeństwo wykorzystuje się tradycyjne egzemplarze barierek, bądź specjalnie wzmocnione, w zależności od ich wykorzystania. Producenci oferują wiele typów, które można dowolnie modyfikować wedle swoich potrzeb. Stosując takie rozwiązania odseparowuje się strefy przeznaczone do poruszania się pojazdami, od miejsca pracy maszyn, czy innych konstrukcji narażonych na uszkodzenia. Bariery drogowe są bardzo proste w montażu, a jednocześnie wyglądają bardzo estetycznie. Producenci starają się, by każda z nich została odpowiednio ocynkowana i solidnie wykonana, aby zapewniała bezpieczeństwo w miejscach pracy, gdzie stosuje się ciężki sprzęt transportowy. Istnieje także możliwość wykonania specjalnych barierek ostrzegawczych na zamówienie klientów, które mogą mieć różny kształt i nietypowe wymiary. Najpopularniejszym wybieranym modelem spośród ofert są barierki ostrzegawcze z poprzeczką, dzięki wykorzystanemu w nich wzmocnieniu.

barierki ostrzegawczeSprawdzą się idealnie w magazynach oddzielając tory jazdy od miejsc pracy ludzi. W zależności od potrzeb firmy można wybrać ich długość i wysokość, a także dopasować kolorystykę do rodzaju prowadzonej działalności. Dostępne są w wersji do wbetonowania oraz wkręcenia w posadzkę. Barierka z poprzeczką występuję w kilku wariantach: tylko ocynkowana ogniowo, ocynkowana oraz pomalowana proszkowo, a także ocynkowana, pomalowana oraz oklejona folią odblaskową w czerwonym kolorze. Wybierając barierki do magazynu o dużym ruchu należy zwrócić dużą uwagę na rodzaj materiału, z jakiego zostały one wykonane. Mimo dużego wyboru, to stalowe zyskują największe zaufanie. W magazynach ze względu na duży ruch należy bardzo dbać o bezpieczeństwo. Zarówno pracownicy, jak i maszyny powinny zostać odpowiednio oddzieleni od strefy przejazdu maszyn ciężkich.

Tory jazdy podczas załadunków i rozładunków powinny być wyposażone w barierki przytwierdzone do podłogi oraz dostosowane do dużej wagi pojazdów. Stal, z których najczęściej je się wykonuje zapewnia trwałość nawet podczas zderzenia z 7 tonowym pojazdem. Zwłaszcza te wzmocnione dodatkową poprzeczką, z możliwością licznych modyfikacji i dopasowania kolorów do ich wykorzystania.

Więcej na: salvada.pl