Balustrady szklane – gdzie można je zobaczyć?

Szkło wbrew pozorom jest bardzo dobrym materiałem dla budownictwa. W wersji hartowanej potrafi znieść duże obciążenia oraz jest bezpieczne nawet kiedy się je uderzy.

Rodzaje balustrad

BalustradaŁatwość tworzenia z niego rozmaitych konstrukcji, jak również dodawanie wzorów i kolorów sprawia, że taka balustrada szklana może występować w niezliczonej ilości odmian. To właśnie balustrady są najczęściej wybieranymi szklanymi elementami budowlanymi. Drzwi szklane potrzebują mocnej ściany do montażu, co często bywa problemem. Natomiast zabudowy całoszklane pasują jedynie do wybranych firm usługowych. Taka balustrada szklana oferowana w krakowie ma więcej zastosowań. Bez wątpienia sprawdzi się ona przy schodach. Wiadomo, że zakończenie szkalnej płyty nie byłoby przyjemne w dotyku, dlatego też na ich szczycie montowana jest listwa metalowa lub drewniana. Można także montować płyty szklane z metalowymi łączeniami pomiędzy nimi, a nie tylko z dokładnym przystawianiem jednej płyty do drugiej i łączeniem na górze. Stal nierdzewna na pewno sprawia mniej problemów, niż drewno, które powinno być konserwowane i olejowane, jednak chłód metalu nie każdemu się spodoba, tak jak jego szary kolor, niedobry dla przytulnych wnętrz. Balustrada szklana oferowana w krakowie może przybrać także postać małej zabudowy klatki schodowej.

BalustradaBalustrady można zastosować także na balkonach i tarasach. Tam częściej stosuje się metal, ponieważ potrzebne są dobre łączenia konstrukcji ze ścianą, a poza tym stal jest bardziej odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne (w szczególności wilgoć, która bardzo szkodzi drewnu). Samo szkło oczywiście również nie reaguje na zmiany pogodowe, nie nagrzewa się ani nie wychładza znacząco. Dobrze czyszczone będzie się także prezentować estetycznie oraz schludnie. Balustrada szklana sprawdzi się także na piętrach i półpiętrach, szczególnie w biurze. Wtedy przeźroczyste szkło nie jest wadą, a całość pasuje do nowoczesnego wystroju wnętrz. Można zastosować tutaj także szklo szronione, czy mleczne, które będzie sprawiać, ze z parteru nie będzie widać co znajduje się na piętrze. Takie balustrady często można zobaczyć także w centrach handlowych. Tam na piętrach tworzy się ,,okienka” w podłodze czy ,,tarasy” przez które widać jakie sklepy znajdują się na parterze.

Szkło pasuje idealnie do takich galerii, a przez swoje właściwości nie wymaga częstego mycia (wiadomo, że czystość w sklepach jest ważna). Tutaj balustrady nie muszą mieć zakończeń, za to będą zapewne łączone metalowymi słupkami.