Architekt wnętrz – kiedy się przydaje najbardziej?

Większość osób decyduje się na samodzielne projektowanie wnętrza swojego domu, czy biura. Jest to opcja bezkosztowa, ponieważ nie zatrudniamy żadnego specjalisty, żeby zrobił to za nas. Jednak czy to opcja najlepsza? W wielu przypadkach faktycznie pomoc architekta nie jest potrzeba.

Architekt wnętrz i małe mieszkanie

architekt wnętrzKtoś kto ma wyobraźnię wizualną, gust, umie dobierać kolory, z pewnością poradzi sobie z zadaniem urządzenia przestrzeni. Jednak czasem wyposażenie wnętrz stanowi problem. Ma to miejsce w różnych przypadkach, zarówno u osób prywatnych, jak i u przedsiębiorców. Pierwszy przypadek jest wtedy, kiedy mieszkanie jest problematyczne. Jest małe, albo ma duże niedzielone powierzchnie. Dużo przeszkleń, wnęk ściennych, czy niski sufit także niekorzystnie wpływa na możliwości aranżacji wnętrz. Wtedy do akcji może wkroczyć dobry architekt wnętrz z Warszawy. On jako doświadczony specjalista zadba o to, by całość wyglądała bardzo atrakcyjnie, nawet przy takich ,,niedogodnościach”. Architekt zna więcej sposobów na radzenie sobie z przestrzenią, zna też dobrych fachowców i dobre sklepy, w których można nabyć meble nietypowe. Druga sytuacja, w której potrzebny jest dobry architekt wnętrz z Warszawy jest wtedy, kiedy chcemy mieć bardzo modne wnętrze.

architekt wnętrzW gazetach i na stronach internetowych często można zobaczyć albo bardzo zbliżone aranżacje (czyli mało oryginalne), albo też różne zestawienia tego co będzie modne. Komu wtedy zaufać? Jest też kwestia przeniesienia projektu magazynowego do własnego mieszkania. Projektant wnętrz będzie wiedział co jest faktycznie modne, a przy okazji może dopasować styl do konkretnego miejsca. Trzecia sytuacja kiedy architekt wnętrz się przyda jest aranżacja przestrzeni handlowej, usługowej, biurowej. Przy jej stylizacji nie można się kierować własnym gustem, tylko tym, jak klienci będą czuli się w takim wnętrzu, czy będzie ono praktyczne i funkcjonalne. Wyposażenie wnętrz trzeba także dobierać pod kątem konkretnej branży. Inaczej będzie wyglądała nowoczesna agencja reklamowa, inaczej biuro finansowe, czy sklep spożywczy. Całość musi być dopasowana do firmy pod kątem kolorystyki, materiałów, dodatków. W nowoczesnych wnętrzach stosuje się odważne kolory przełamujące stalowe i szklane meble.

Natomiast w instytucjach finansowych gdzie liczy się zaufanie, stawia się na ciemne meble drewniane, delikatne kolory, takie jak kremowy, żółty, czy beżowy. Podsumowując, architekt wnętrz przydaje się szczególnie wtedy kiedy wnętrze jest problematyczne, ma być bardzo modne lub dopasowane do trendów w branży gospodarczej.