Architekt czy architektka – czy płeć robi różnicę?

W wielu zwodach mówi się o tym, że mężczyźni lub kobiety stają się dyskryminowane. Na przykład na stanowiskach kierowniczych, dyrektorskich czy informatycznych można spotkać kobietę, jednak jest to stosunkowo rzadki widok.

Kogo wybrać do profesjonalnej aranżacji wnętrz?

aranżacja wnętrzNatomiast mało który mężczyzna decyduje się na to, aby pracować jako sprzątaczka czy pielęgniarka. Widok człowieka, który w cudzysłowie nie pasuje do swojej roli sprawia, że ludzie zaczynają plotkować, dyskutować. Jednak mamy dwudziesty pierwszy wiek i powinniśmy być zdecydowanie bardziej otwarci na wszelkie zmiany, jakie nadchodzą. Dlatego też pozostaje kwestią czy lepiej byłoby aby nasze wnętrze projektował architekt wnętrz czy może kobieta – projektantka. W modzie kiedyś były podobne stereotypy. Jednak myśliciele, którzy wyprzedzali swoją epokę i byli wielkimi wizjonerami przełamali ten schemat. Ich kolekcje niejednokrotnie były bardziej kobiece niż te tworzone przez panie. Dlatego też dostali oni miano najlepszych projektantów. Jednak jeśli chodzi o projektowanie wnętrz częściej pomieszczenia powierzamy kobiecie. Przede wszystkim, że one same często zmagają się z problemami jakie najczęściej znajdują się w mieszkaniach – za mało przestrzeni, zły rozstaw mebli w pokoju, zbyt mało szaf a także szafek kuchennych. Nie wspominając o pokoju dla dziecka. Jako matki wiedzą dobrze jaka modernistyczna aranżacja wnętrz w Lublinie będzie odpowiednia by mały człowiek jaki pojawia się w rodzinie mógł rozwijać się w komfortowych warunkach.

aranżacja wnętrzJednak zawsze istnieje pewne ale. Jest nim praktyczne podejście mężczyzn do tematu. Jak się okazuje pracowania aranżacji wnętrz w Lublinie, która zatrudnia projektanta bardzo chwali sobie jego szkice. Przede wszystkim dlatego, że ma on o wiele bardziej proste myślenie. Kobiety – projektantki starają się czasami tak coś uprościć, że wychodzi to zdecydowanie bardziej złożone niż zakładano. Inne podejście mężczyzny do tematu ubogaca to podejście. Dzięki niemu niejedne projekty wnętrz stały się o wiele bardziej praktyczne. Mężczyźni coraz częściej są zatrudniani do biur aranżacji chociażby w charakterze konsultanta – tym chętniej jeśli posiada wiedzę na temat różnego rodzaju drewna bądź chociaż w drobnym stopniu zna się na stolarce. Dodatkowo coraz więcej pracowni pozwala na to, aby klient mógł samemu wybrać z kim chce pracować.

Jeszcze kilka lat temu znacznie częściej dawało się projektanta, który w chwili złożenia zamówienia nie miał zleceń. Bardziej doświadczeni koledzy bądź szefostwo świadczyli tylko doraźną pomoc konsultacyjną. Warto dać szansę projektantowi wnętrz.